Pečené ryžovo-tuniakové karbanátky

Publikované 29.10.2020
Pečené ryžovo-tuniakové karbanátky

Ak vás omrzela klasická kombinácia ryže s tuniakom, vyskúšajte toto jedlo v novom šate - pečené ryžovo-tuniakové karbanátky so syrom sú skvelou zmenou. Podávať ich môžete buď samostatne, alebo s vašou obľúbenou omáčkou - odporúčam napríklad túto domácu omáčku: Zdravá tatárska omáčka z jogurtu či tzatziki.

Na tieto pečené ryžovo-tuniakové karbanátky som použila tuniaka v slnečnicovom oleji značky Sun&Sea. V prípade, že by ste si však chceli tento recept odľahčiť, môžete pokojne použiť aj tuniaka Sun&Sea vo vlastnej šťave. Recept vám výjde v oboch prípadoch. Ako syr môžete použiť strúhanú mozzarellu, prípadne iný, menej tučný druh syra.

Tieto tuniakové karbanátky s ryžou môžete podávať napríklad ako večeru, alebo ako nutrične hodnotný snack počas dňa. Je to recept perfektný najmä vtedy, ak potrebujete spotrebovať uvarenú ryžu.

Dúfam, že vám bude chutiť - u nás doma sa za nimi len tak zaprášilo :)

Ingrediencie

 • 150 g ryže (napr. jasmínovej)
 • 2x80 g tuniaka v slnečnicovom oleji (odporúčam tohto)
 • 100 g strúhaného syra (napr. mozzarella)
 • 1 vajce
 • 1/2 ČL soli
 • 1/2 ČL majoránky
 • 1/4 ČL mletej sladkej papriky

 

Postup

 1. Ryžu zalejeme dvojnásobným objemom vody a uvaríme ju domäkka. Po dovarení ju necháme chvíľu vychladnúť.
 2. Neskôr ryžu premiestnime do misky, kde ju zmiešame s tuniakom zbaveného oleja a šťavy, s koreninami, soľou, vajíčkom a strúhaným syrom.
 3. Cesto dobre zamiešame rukou a následne z neho rukou formujeme menšie karbanátky, ktoré ukladáme na plech vystlatý papierom na pečenie. Dbáme na to, aby boli karbanátky radšej vyššie, pri pečení sa trocha sploštia.
 4. Karbanátky pečieme okolo 25 minút pri 185 stupňoch do zlatista.

Dobrú chuť!

Autorkou receptu je Lucia Wagnerová a viac jej receptov nájdeš na https://www.fitrecepty.sk/
Späť