Pikantné zemiaky s cottage cheese a tuniakom

Publikované 30.03.2021
Pikantné zemiaky s cottage cheese a tuniakom

Doprajte si tieto pikantné zemiaky s cottage cheese a tuniakom, ktoré sa postarajú o úžasnú chuť a dobrú dávku bielkovín. Recept vám padne vhod ako inšpirácia na zdravý obed či večeru do 30 minút. Toto jedlo naviac obsahuje až 50 g bielkovín na porciu. Poďte ho skúsiť.

Recept na tieto pečené zemiaky je vhodný najmä pre priaznivcov pikantnejších jedál, no nedajte sa odradiť, ak nimi nie ste. Chilli môžete z receptu pokojne vynechať a jedlo si dokoreniť podľa seba. Túto kombináciu s drvenými chilli papričkami som si však v poslednej dobe veľmi obľúbila.

Ako zdroj bielkovín použijeme cottage cheese a kvalitné filety z tuniaka vo vlastnej šťave zn. Sun&Sea. K príprave v podstate potrebujete iba tieto dve základné suroviny a zemiaky. K tomu už len korenie a trochu olivového oleja a o chutné jedlo máte postarané. Celková príprava vám nezaberie viac ako 10 minút, o zvyšok sa už postará rúra.

Ak teda obľúbujete recepty so zemiakmi na akýkoľvek spôsob, tieto pikantné zemiaky s cottage cheese a tuniakom vám rozhodne odporúčam vyskúšať. Prajem vám dobrú chuť :)

Ingrediencie

 • 500 g zemiakov
 • 300 g cottage cheese
 • 200 g tuniaka vo vlastnej šťave (odporúčam tento)
 • 1 PL olivového oleja
 • 1/2 ČL soli
 • 1 PL pizza korenia
 • drvené chilli papričky (podľa chuti)
 • klíčky alebo bylinky

Postup

 1. Zemiaky ošúpeme, nakrájame na mesiačiky a v miske ich zmiešame s olivovým olejom, 1/2 ČL soli a koreninami, vrátane drvených chilli papričiek.
 2. Zemiaky dobre premiešame a ppukladáme ich na plech vystlatý papierom na pečenie.
 3. Zemiaky pečieme približne 15-20 minút pri 200 stupňoch do zlatista (pri teplovzdušnej funkcii, fúkanie).
 4. Na tanier si medzitým naservírujeme cottage cheese a tuniaka zbaveného nálevu, ktoré zľahka osolíme podľa chuti a posypeme drvenými chilli papričkami, prípadne aj klíčkami či obľúbenými bylinkami.
 5. Napokon pridáme aj upečené zemiaky a podávame.

Dobrú chuť!

Autorkou receptu je Lucia Wagnerová a viac jej receptov nájdeš na https://www.fitrecepty.sk/

tuniaky Sun&Sea

Späť