Rýchle tuniakové buddha bowls

Publikované 25.03.2021
Rýchle tuniakové buddha bowls

Poznáte buddha bowls? Sú to pohľadné misky plné zeleniny a iných zdravých surovín, ideálne ako zdravá večera či obed. Navyše, tieto rýchle tuniakové buddha bowls si pripravíte expresne rýchlo. So surovinami môžete poexperimentovať podľa toho, čo prináša vaša chladnička a aké sú vaše aktuálne chute. Rýchle, zdravé a jednoduché - takéto sú buddha bowls.

Buddha bowls sú tiež skvelým tipom na obed do práce alebo školy, keďže sú ľahko prenosné a netreba ich, v tomto prípade, ani ohrievať. Potešia aj so svojimi 46 g bielkovín a 14 g vlákniny na porciu, ktorá obsahuje iba okolo 400 kcal. Ak si chcete tento recept pripraviť bez laktózy, pokojne vynechajte biely jogurt a buddha bowl si polejte iba kvalitným olivovým olejom.

Ako bielkovinový základ som použila tuniakové filety v olivovom oleji zn. Sun&Sea, ktorých perfektná chuť v tomto recepte krásne vynikla. Tuniaka som doplnila o cícer a kopec zeleniny. Odporúčam pridať aj nakladanú červenú kapustu, ktorá svojou sladko-kyslou chuťou recept perfektne dopĺňa. Na záver som buddha bowl ozdobila nízkotučným gréckym bielym jogurtom, ktorý poslúži aj ako jednoduchý dressing a klíčkami. Pokojne však pridajte aj vaše obľúbené semienka či čerstvé bylinky.

Ingrediencie

  • 300 g tuniakových filiet v olivovom oleji (odporúčam tohto)
  • 200 g uvareného cíceru (z plechovky)
  • 100 g nakladanej červenej kapusty
  • 100 g šalátovej uhorky
  • 100 g paradajok
  • 2 PL gréckeho bieleho jogurtu
  • klíčky, semienka.. (voliteľné)

 

Postup

  1. Zeleninu umyjeme, nakrájame a naaranžujeme ju do misky.
  2. Pridáme aj tuniaka s olivovým olejom, precedený cícer a buddha bowls nakoniec dozdobíme kopčekom gréckeho bieleho jogurtu a klíčkami či semienkami. Podávame ideálne ihneď.

Dobrú chuť!

Autorkou receptu je Lucia Wagnerová a viac jej receptov nájdeš na https://www.fitrecepty.sk/
Späť